یکی از اصلی ترین پارامتر های تامین امنیت منزل، خریداری و نصب درب ضد سرقت می باشد. نصب صحیح درب های ضد سرقت تاثیر به سزایی در تامین امنیت منزل دارد. به گونه ای که نصب غیر اصولی، تا ۵۰ درصد امنیت درب را کاهش می دهد. بنابر این نصب غیر اصولی تمام هزینه شما را به باد خواهد داد!

بطور مثال اگر میان چهار چوب و دیوار با سیمان پر نشود، چهار چوب به سادگی با دیلم خم می شود. سپس سارقین درب را به سادگی باز می کنند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل نصب مناسب اینگونه درب ها آشنا شوید.

درب ضد سرقت را چگونه نصب می کنند؟

نصب درب ضد سرقت به دو روش با تخریب و بدون تخریب صورت می گیرد. باید توجه داشت که بعد از تخریب و جوشکاری و در نهایت نصب یراق، با اینکه به ظاهر نصب درب کامل شده است ولی می بایست با کمک بتن فضاهای خالی بین دیوار و چهارچوب را پر کرد. این کار از باز شدن درب با کمک جک و دیلم توسط سارقین جلوگیری می کند. از دیگر مزایای نصب اصولی این درب ها می توان به عایق شدن در مقابل گرد و خاک نیز اشاره کرد.

حال پس از رعایت تمام موارد ایمنی و برای زیبایی می توان دور چهارچوب را گچکاری کرد. به طور میانگین کل مراحل توضیح داده شده ۳-۵ ساعت طول می کشد.

نصب درب ضد سرقت

 

مراحل نصب

مراحل نصب این درب ها بدین صورت است که درب را از قسمت چهارچوب به کمک شاخه های داخل آن به فریم انتظار جوش می دهند. سپس به کمک قیف و از طریق سوراخ های مرتبط با پین های امنیتی درون چهارچوب را بتن ریزی کرده تا نصب اصولی آن نیز انجام شود.

در صورت نوساز بودن ساختمان، این عملیات معمولا بدون تخریب انجام می شود. زیرا سازندگان، فریم های انتظاری با قوطی های آهنی ۴ در ۶ و یا ۴ در ۸ با ابعاد داخلی ۱۰۶ در ۲۱۱ و ۱۱۱ در ۲۱۱ ایجاد می کنند تا پس از اتمام ساختمان، بتوانند نصب درب های ضد سرقت را بدون هرگونه آسیب به گچ کاری و سنگ های راهرو انجام دهند.

اما در خانه های قدیمی تر، عملیات تعویض و نصب درب ضد سرقت به دو صورت با تخریب و بدون تخریب انجام می شود. در ادامه هر دو روش را توضیح خواهیم داد.

نصب درب ضد سرقت بدون تخریب

برای نصب درب ضد سرقت در خانه های قدیمی تر و با روش بدون تخریب، باید سایز چهارچوب پشت به پشت ۱۱۰ سانتی متر یا بیشتر از آن باشد. معمولا در چهارچوب درب های دو لنگه ای، که لنگه کوچک ثابت و بزرگ متحرک دارند می شود عملیات نصب را بدون تخریب انجام داد. نصب بدون تخریب اینگونه است که درب جدید درون چهارچوب درب قبلی قرار می گیرد.

البته باید توجه داشت حتما سفارش مطابق با اندازه گیری های انجام شده صورت گیرد تا درب دقیقا در چهارچوب قرار گیرد و فضای اضافه ای نداشته باشد. توجه داشته باشید کمترین عرض این درب ها ۱۰۵ سانتی متر می باشد.

نصب با تخریب

برای نصب درب ضد سرقت در چهارچوب هایی که سایز پشت به پشت ۱۱۰ سانتی متر یا کمتری دارند، می بایست کل و یا بخشی از چهارچوب قبلی تخریب شود. اینکار فضای مناسبی برای نصب درب جدید ایجاد می کند.

در برخی موارد نیاز است یک سمت از چهارچوب و بخشی از دیوار تخریب شود. در این موارد، می بایست به کمک میل گرد، چند دستک که یک طرف آن به دیوار و طرف دیگر آن به چهارچوب جوشکاری می شود ایجاد کرد. حال پس از طی مراحل گفته شده فواصل بین چهارچوب و دیوار بتن ریزی شده و درزها نیز گچکاری می شوند.

نصب درب ضد سرقت با تخریب اتمام نصب درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید