در راهنمای خرید اینترنتی درب ضد سرقت تلاش می کنیم تا گام به گام مراحل خرید این محصول را برسی کنیم. نکات مهم خرید و قطعات تاثیر گذار و تاثیر ارتقا این قطعات بخشی از این راهنمای خرید هستند. در قدم اول شما می بایست درک صحیحی از امنیت درب ضد سرقت داشته باشید. باید بدانید، چه قطعاتی با چه مشخصاتی می توانند یک درب معمولی را به یک درب ضد سرقت تبدیل کنند.

در فروشگاه اینترنتی سام درب به مشتریان گرامی این امکان داده شده است تا امنیت محصولات را با ارتقا امکانات امنیتی، بیش از حد افزایش دهند. بطور کامل درباره این قطعات صحبت خواهد شد و تاثیر ارتقا آن ها بررسی خواهیم کرد.

در کنار موضوع امنیت، مسائل ظاهری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار اند. در خرید اینترنتی شما می توانید ساده تر از خرید حضوری، بخش های مختلف درب را با سلیقه خود سفارش دهید. بخش هایی مانند رنگ درب، نوع و رنگ دستگیره و همچنین روکوب را بسیار ساده می توانید انتخاب کنید.

این مقاله و همچنین ویدیو زیر، یک راهنمای کامل خرید اینترنتی درب ضد سرقت است. این راهنما را به خوبی دنبال کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید.

1_ انتخاب طرح درب ضد سرقت

با مراجعه به بخش فروش درب های ضد سرقت، مجموعه ای از محصولات با طرح های مختلف را مشاهده می کنید. طرح مورد پسند خود را انتخاب کنید تا به صفحه انتخاب آپشن های آن انتقال پیدا کنید.

تولیدات سام درب از لحاظ امنیتی یک ساختار را دارند. بنابر این تفاوت قیمت ها تنها در نوع طرح های این محصولات است. با این حال اگر در آینده، محصولات مجموعه های دیگر نیز اضافه شد آنگاه می بایست محصولات موجود را از لحاظ امنیتی با یکدیگر مقایسه کنید.

توجه داشته باشید که قیمت گذاری درب های ضد سرقت که در این صفحه موجود است، بر مبنای امکانات ظاهری پایه قرار داده شده است. یعنی قیمت گذاری بر مبنای سایز استاندارد، دستگیره های ساده و بدون روکوب قرار داده شده است.

همانطور که مشاهده می کنید، پایین قیمت دکمه ای به عنوان انتخاب آپشن ها وجود دارد. می توانید با فشردن آن یا کلیک بر روی تصویر به صفحه محصول رفته و آپشن های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2_ انتخاب ابعاد درب

بطور معمول سرمایه گذاران در بخش ساختمان و معماران گرامی از سایز دقیق درب سفارشی اطلاع دارند. در این بخش دو سایز استاندارد 210 در 105 و ابعاد 210 در 110 و همچنین سایز های سفارشی قرار داده شده است تا این عزیزان هر کدام را که نیاز دارند سفارش دهند.

همچنین برای مشتریان عزیز که می خواهند درب منزل یا اداره خود را تعویض کنند گزینه نیاز به مشاور قرار داده شده است تا مشاوران سام درب برای انتخاب سایز مناسب شما را یاری کنند. همچنین اگر منزل شما تهران باشد، امکان اندازه گیری حضوری نیز میسر است.

دوستانی که در دیگر شهر ها هستند می توانند با شرایط زیر ابعاد درب چهار چوب فعلی خود را اندازه بگیرند. پس از اندازه گیری چهار چوب فعلی و ارائه اندازه ها به مشاوران، ابعاد مناسب درب ضد سرقت برای شما اعلام و پروسه ساخت آن شروع خواهد شد.

اندازه گیری درب

برای اندازه گیری چهار چوب درب قدیمی خود، می بایست 4 فاصله مشخص شده در تصویر زیر را اندازه گیری کنید.

اندازه گیری چهار چوب درب

شماره 1_ اندازه عرضی درون چهار چوب، یعنی دقیقا فاصله بین چهار چوب که به آن فاصله میل بارفیکس نیز می گویند.

شماره 2_ فاصله عرضی انتهای چهارچوب از دو سمت، می بایست فاصله انتهای چهار چوب فلزی از راست تا انتهای چهار چوب فلزی از سمت چپ را اندازه بگیرید. لطفا به تصویر کاملا دقت کنید.

شماره 3_ فاصله ارتفاع کف زمین خانه تا انتهای چهار چوب بالا.

شماره 4_ فاصله ارتفاع کف زمین خانه تا لبه داخلی چهار چوب بالا.

نکته مهم در اندازه گیری

*دقت کنید دو فاصله 3 و 4 از کف زمین شروع می شوند و کاری به چهار چوب پایین نداشته باشید. همچنین سطح زمین خانه را در نظر بگیرید و کاری به سطح زمین بیرون خانه که قسمت مشاع ساختمان است نداشته باشید. زیرا در برخی خانه ها قسمت مشاع کمی پایین تر از سطح زمین خانه است.

3_ انتخاب رنگ

همانطور که می بینید در قسمت انتخاب رنگ، تصویر چندین درب با رنگ های B1 تا B7 قرار داده شده است. این تصاویر تنها برای درک بهتر شما از کد های رنگی قرار داده شده است. و شما می بایست تنها به رنگ این تصاویر دقت کنید. مدل و طرح این تصاویر اهمیتی ندارد.

قیمت ذکر شده برای تمام کد های رنگی B1 تا B7 صفر تومان است. این بدان معناست که شما هر کدام از این رنگ ها را انتخاب کنید، هیچ مبلغی به قیمت اولیه درب ضد سرقت افزوده نخواهد شد.

اما انتخاب برخی رنگ ها مانند رنگ سفید، همانطور که مشخص است دارای هزینه مازاد هستند. با انتخاب رنگ سفید مبلغی به قیمت اولیه در قسمت مجموع هزینه افزوده خواهد شد.

اگر شما برای خانه خود می خواهید درب ضد سرقت تهیه کنید، می بایست به رنگ درب واحد های دیگر توجه کنید. با این حال اگر می خواستید رنگی متفاوت از رنگ دیگر واحد ها انتخاب کنید، حتما با مدیر ساختمان مسئله را در میان بگذارید تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

برای دریافت اطلاعات و راهنمایی بیشتر در انتخاب رنگ می توانید راهنمای انتخاب رنگ درب ضد سرقت را مطالعه کنید.

4_ انتخاب روکوب

اول می بایست بدانیم روکوب چیست؟ تمام درب ها دارای چهارچوب فلزی می باشند. قطعا اگر این چهارچوب فلزی با چوب پوشش داده شود، درب بسیار زیبا تر خواهد بود. بنابر این روکوب همان پوشش چوبی چهارچوب است و تنها جنبه زیبایی دارد. باید دقت داشته باشید که روکوب تنها برای نمای بیرونی درب به کار می رود.

در بخش انتخاب روکوب انواع روکوب ها با قیمت های متفاوت وجود دارد. شما می توانید با کلیک بر روی آیکون ذره بین تصویر بزرگ این روکوب ها را مشاهده کنید.

در حالت پیش فرض گزینه بدون روکوب انتخاب شده است. انتخاب هر کدام از روکوب ها قیمت مشخصی را به فاکتور شما اضافه می کند. بنابر این می بایست به قیمت هر کدام از روکوب ها دقت کنید.

روکوب ساده درب

5_ انتخاب دستگیره

برای انتخاب دستگیره مناسب می بایست به چند نکته توجه کنید. بطور معمول دستگیره ها در سه رنگ سیلور، طلایی و زیتونی تولید می شوند. می بایست در انتخاب رنگ دقت کافی را داشته باشید تا رنگ دستگیره با طرح المان های بکار رفته در ساختمان شما همخوانی داشته باشد.

در کنار این موضوع می بایست به قیمت دستگیره ها نیز توجه کنید. بطور معمول چند دستگیره با قیمت صفر تومان وجود دارد. با انتخاب این دستگیره ها هیچ افزایش قیمتی در فاکتور مشاهده نمی کنید و هر کدام را که دوست داشتید انتخاب کنید. دلیل ارزان بودن این دستگیره ها، طراحی مینیمال آن ها است. بسیاری از افراد بیشتر به دنبال طراحی ساده و مینیمال هستند. از این رو این نوع از دستگیره ها طرفداران خاص خود را دارند.

اگر به دنبال یک دستگیره لوکس می گردید، دستگیره های زیتونی به دلیل تلفیق رنگ سبز و طلایی انتخاب بسیار مناسبی خواهند بود.

دستگیره درب سلطنتی زیتونی

6_ سمت باز شو

بسیار مهم است که شما بدانید دربی که می خواهید سفارش دهید، راست باز شو است یا چپ باز شو. اهمیت این مسئله بسیار زیاد است و می بایست روی این مسئله خوب فکر کنید.

توجه داشته باشید که تمام درب های واحد ها به داخل ساختمان باز می شوند و هیچ دربی وارد حریم مشاع ساختمان نمی شود.

حال فرض کنید که بیرون خانه ایستاده اید و درب را باز می کنید. اگر لولای درب در سمت راست باشد، پس از باز شدن به سمت راست حرکت می کند و درب راست باز شو است.

راست باز شو

همچنین فرض کنید بیرون خانه ایستاده اید. اگر لولا ها در سمت چپ باشد، درب پس از باز شدن به سمت چپ گردش و حرکت می کند. بنابر این در این حالت درب چپ باز شو است.

چپ باز شو

7_ ارتقا قفل به گاوصندوقی

اگر به صورت پیش فرض بر روی درب ضد سرقت قفل گاو صندوقی نصب نشده باشد شما این گزینه را مشاهده خواهید کرد. برای افزایش امنیت خانه بهتر است، قفل گاوصندوقی را به درب اضافه کنید.

اخیرا سارقین ماهر برای باز کردن درب های ضد سرقت مسیر جدیدی را یافته اند. سارقین با شکاندن لایه اولیه درب به بدنه قفل می رسند. دزد ها بدنه قفل را نیز شکسته و مغزی قفل را تعویض می کنند تا بتوانند با کلید خود درب را باز کنند. البته این روش را تنها سارقین بسیار ماهر می توانند انجام دهند زیرا در شکستن لایه قفل، امکان اختلال کامل در عملکرد قفل وجود دارد.

با این حال سارقین ماهر در این روش نیاز به 20 دقیقه زمان دارند. این مدت تلاش برای ورود به یک خانه برای سارقین بسیار خطرناک است و در ساختمان هایی که در هر طبقه چند واحد وجود دارد تقریبا غیر ممکن است. همچنین می بایست سرقت در جایی صورت پذیرد که صدای شکسته شدن قفل و لایه اولیه درب موجب هوشیار شدن دیگر همسایه ها نشود.

بنابر این دزدی با استفاده از این نقص امنیتی تنها در موارد بسیار خاصی آن هم توسط افراد ماهر قابل اجرا خواهد بود.

دلیل اصلی تولید قفل های گاوصندوقی، رفع همین مشکل است. قفل های گاوصندوقی مغزی نداشته و لایه رویی آن ها از فولاد است. با استفاده از این نوع قفل ها به سادگی می توانید امنیت درب ضد سرقت را افزایش دهید.

قفل گاوصندوقی

8_ اضافه کردن قفل پستچی

قفل پستچی یک قفل برای افزایش امنیت افراد داخل منزل است. قبل تر زمانی که برای افراد یک بسته پستی آورده می شد، یک زنجیر کوچک پشت درب وجود داشت که با انداختن آن، درب کمی باز می شد. این زنجیر یک مانع برای ورود اشخاصی بود که در لباس پستچی می خواستند به خانه کسی تعرض کنند. بنابر این نام این قفل از اینجا آمده است.

قفل پستچی مدرن دیگر یک زنجیر نیست. بلکه یک قطعه فلزی است که از داخل درب به چهار چوب متصل می شود و مانع باز شدن کامل درب می شود. این قفل کمک می کند که اگر افراد خانه می خواهند با پیک یا پستچی صحبتی داشته باشند، نیاز به باز کردن کامل درب نباشد.

9_  ارتقا عایق داخلی به پشم سنگ

اگر در قسمت مشخصات فنی درب ضد سرقت، عایق داخلی آن یونولیت است می توانید آن را به پشم سنگ ارتقا دهید. البته که یونولیت هم عایق بسیار خوبی است اما پشم سنگ قدرت بسیار بیشتری در جلو گیری از انتشار صوت و هدر رفت انرژی دارد.

وجود عایق های یکپارچه درون درب ضد سرقت، کیفیت زندگی آپارتمان نشینی را افزایش می دهد. اینکه بتوانیم با خانواده و دوستان خود در نیمه شب، راحت گفتگو کنیم و یا بتوانیم صدای موسیقی را بیشتر کنیم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

10_ ارتقا ورق فلزی سرتاسری

با انتخاب این گزینه ضخامت ورق میانی سرتاسری درب ضد سرقت شما افزایش می یابد. درون درب های استاندارد یک ورق فلزی یکپارچه وجود دارد تا درب در مقابل شکسته شدن و همچنین فشار دیلم مقاومت کند. هرچه این ورق ضخیم تر باشد مقاومت آن نیز بیشتر خواهد بود و وزن درب نیز افزایش می یابد.

افزایش وزن درب نیز خود یک نکته مثبت امنیتی است. هرچه وزن درب بیشتر باشد امکان خارج کردن درب از لولا و شکسته شدن درب کاهش می یابد. البته این افزایش وزن می بایست در افزایش متریال های امنیتی درب محقق شود.

توجه داشته باشید که درون برخی از درب های تقلبی از نخاله های ساختمانی استفاده می شود تا وزن درب افزایش یابد. این کار تنها برای فریب خریدار انجام می پذیرد و هیچ کمکی به امنیت درب نمی کند.

11_ افزایش شبکه بندی فلزی داخلی

درون درب های ضد سرقت می بایست یک شبکه بندی فلزی قدرتمند وجود داشته باشد. این شبکه بندی با پروفیل های آهنی ساخته می شود. طبیعی است که هرچه میزان شبکه بندی بطور استاندارد فزایش یابد امنیت درب نیز بیشتر خواهد شد.

در تصاویر زیر شبکه بندی داخلی محصولات سام درب را به شما نشان می دهیم. تفاوت شبکه بندی در حالت عادی و ارتقا یافته را می توانید مقایسه کنید. البته توجه کنید که میزان شبکه بندی و نوع پروفیل استفاده شده در محصول هر کارخانه متفاوت است.

شبکه بندی فلزی درب ضد سرقت شبکه بندی فلزی ارتقا یافته درب ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید