هنگام خرید درب خانه یا درب ورودی ساختمان، زیبایی یکی از فاکتور های اصلی بشمار می آید. ولی دو فاکتور تامین امنیت و عایق بودن از اهمیت بالاتری برخوردارند. در این مقاله با سام درب همراه باشید تا سایر فاکتور های تاثیرگذار در انتخاب درب ساختمان را شرح داده و جامع ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

خرید درب خانه

 

انواع متریال درب ورودی

در حال حاضر درب های ورودی با طرح و رنگ های بسیار متنوع در بازار موجود می باشند که البته هر کدام نیز جنس متفاوتی دارند، در حالت کلی درب های ورودی در ۴ دسته متفاوت نظیر: استیل، وینیل، چوبی و های گلاس قرار می گیرند. در این بخش از مقاله ما قصد داریم تاثیرگذاری فاکتور جنس و مواد اولیه را در انتخاب درب ورودی بیان کنیم.

درب استیل

هنگام انتخاب درب، در صورتی که به فکر امنیت ساختمان هستید درب های استیل گزینه های بسیار مناسبی هستند زیرا مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه دارند اما در صورتی که طول عمر درب فاکتور مهمی برای شما به شمار می آید ما این درب ها را پیشنهاد نمی دهیم زیرا طول عمر زیادی ندارند.

در صورت نصب این درب ها در مکانی با آب و هوای شرجی، با توجه به رطوبت بالا و مقاومت پایین این درب ها در برابر این نوع آب و هوا، طول عمر آن کاهش چشمگیری خواهد داشت و تا حدود ۵ تا ۷ سال خواهد رسید.

درب استیل

درب وینیل

در صورتی که فاکتور قیمت برای شما مسئله ی بسیار مهمی است، اولین پیشنهاد ما به شما درب هایی با جنس وینیل هستند که قیمت بسیار مناسب و طول عمری نزدیک به ۲۰ سال دارند. طراحی این درب ها به شکلی است که توخالی هستند و به همین دلیل نیز با یک فشار قوی احتمال دارند بشکنند پس نسبت به درب های فلزی مقاومت پایین تری دارند.

درب وینیل

درب ورودی چوبی

یکی از با دوام ترین و مقاوم ترین نوع درب های خانه، درب های ورودی چوبی هستند. با توجه به اینکه این درب ها در دسته بندی درب های لوکس قرار می گیرند پس بالطبع نیز قیمت بالاتری دارند. طراحی این درب ها بگونه ایست که عموما استحکام بالایی دارند اما انواع متفاوتی از آن ها در بازار موجود می باشد. یکی از مدل های درب چوبی مانند درب وینیل ساختار توخالی دارد ولی از لحاظ ظاهر کاملا شبیه به درب های چوبی است با قیمت بسیار کمتر و طول عمری بین ۲۰ تا ۳۰ سال.

در طراحی درب های چوبی با کیفیت، کل ساختار درب از چوب خالص تشکیل شده که به همین دلیل امنیت بسیار بالا و عمری نزدیک به ۱۰۰ سال دارند.

با توجه به آنکه درب ورودی اولین و اصلی ترین فاکتور تامین امنیت ساختمان می باشند، پیشنهاد ما به شما استفاده از درب های ضد سرقت چوبی است که از هدر رفتن انرژی نیز جلوگیری می کند و عایق بسیار مقاومی در برابر صوت می باشد.

درب چوبی

درب فایبرگلاس

این درب ها یکی از جدیدترین مدل های ارائه شده درب های ورودی در بازار می باشند. رنج قیمتی این درب ها بین درب های چوبی و وینیل قرار دارد و به دلیل مناسب بودن قیمت و طول عمری نزدیک به ۱۰۰ سال بسیار پر طرفدار هستند. طراحی درب های فایبرگلاس شبیه به درب های چوبی است و فاکتور تامین امنیت نیز در ساخت آن ها بسیار رعایت شده است.

درب فایبرگلاس

انواع مدل های درب های ورودی

برای انتخاب بهترین مدل درب ورودی می بایست به کاربری، نوع ساختمان و آب و هوا توجه داشت. با جواب دادن به سوالاتی نظیر اینکه “درب ورودی برای منزل است با محل کار؟ آب و هوای مکانی که درب در آن نصب می شود خشک است با مرطوب؟ ساختمان طبقاتی است یا ویلایی؟” می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

انتخاب درب ورودی

طراحی های متفاوت

با توجه به تنوع طراحی های موجود در بازار، می بایست متناسب با معماری ساختمان درب ورودی آن انتخاب شود. به عنوان مثال در خانه هایی با طراحی کلاسیک بهتر است از درب هایی با طرح های سنتی نظیر درب ضد سرقت دو قاب منبت استفاده کرد و یا برای خانه هایی که طراحی امروزی دارند، محصولاتی نظیر ونوس و سوپر لوزی پیشنهاد می شود.

رنگ های متنوع

درب های ورودی همانطور که در طرح های متفاوتی تولید می شوند، به همان میزان نیز تنوع رنگ دارند. برای انتخاب رنگ درب ورودی ساختمان بهتر است تناسبی میان سبک معماری و نمای ساختمان و درب ایجاد شود. البته عنصر تضاد نیز در صورت استفاده مناسب می تواند ظاهر ساختمان را بسیار چشمگیر کند.

انتخاب رنگ درب

درب های شیشه خور

مدل های معمولی درب های شیشه خور بخاطر وجود شیشه و اتلاف انرژی و ضعف امنیت معمولا توصیه نمی شوند.

شیشه یک ماده اولیه ضعیف است که بکار بردن آن در ساخت درب، موجب اتلاف انرژی شده و فاکتور تامین امنیت را نیز به خطر می اندازد. پس در صورتی که بین انتخاب درب شیشه خور با کیفیت متوسط و درب معمولی مردد ماندید، بی تردید درب معمولی را انتخاب کنید.

اما در صورتی که ترجیح می دهید نور طبیعی وارد ساختمان شود و نور فاکتور مهمی برای شما به شمار می آید، می توانید این مدل درب ها را انتخاب کنید. بنابر این در بین مدل های شیشه خور می توانید از مدل هایی استفاده کنید که به عرض کمی در اطراف درب از لنگه های شیشه ای استفاده شده است. مدل دیگر که از امنیت بهتری برخوردار است درب های پنجره دار است که به ارتفاع کمی در بالای درب از شیشه استفاده شده است.

در صورتی که تنها برای زیبایی دوست دارید درب شما شیشه خور باشد، میتوانید درب ضد سرقت شیشه خور تهیه کنید. البته شیشه های آن تنها جنبه زیبایی دارند و از آن نور عبور نمی کند.

انتخاب درب شیشه خور درب شیشه دار درب پنجره دار

درب آستانه دار

درب آستانه دار بگونه ایست که در قسمت پایین درب یک آستانه یا همان لبه قرار دارد که از هدر رفت انرژی جلوگیری می کند، شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا مصرف انرژی می تواند اینقدر مهم باشد؟ زیرا با انتخاب درب مناسب هزینه های مصرفی شما بسیار پایین می آید.

درب آستانه دار

درب دارای پنل توری

در یک سری از درب های ورودی بخصوص در نسل جدید یک پنل توری شبیه به پنجره در قسمت بالای درب قرار می گیرد که نقش بسزایی در خنک شدن هوای خانه دارد. این پنجره بگونه ایست که هوای داخل خانه را به جریان در می آورد.

درب دارای پنل توری

خرید درب ورودی

بعد از تصمیم گیری و انتخاب جنس، رنگ و مدل درب نوبت به خرید آن می رسد که البته قبل از خرید باید یه چند نکته ی کوچک دیگر نظیر اندازه و سمت باز شدن درب نیز توجه کرد. هم چنین برای خرید درب به سادگی و با یک سرچ ساده می توانید از تمام نقاط کشور هر درب که مد نظرتان می باشد را سفارش داده و به سادگی می توانید قیمت ها و ویژگی های آن ها را با هم مقایسه کنید. قبل از خرید، ویدئو توضیح درب ضد سرقت را در پایین صفحه لینک شده تماشا کنید. در نظر داشته باشید که کارشناسان سام درب در هر لحظه آماده پاسخگویی به سوالات شما و مشاوره می باشند.

اندازه درب

برای مشخص کردن اندازه درب ضد سرقت و اطلاع به فروشنده می بایست طول و عرض و عمق درب را اندازه گیری کنید. البته راه دقیق تر برای اندازه گیری، تماس با فروشگاه درب ضد سرقت و اطلاع به آن ها است که فردی را برای اندازه گیری درب به منزل یا محل کار شما بفرستند.

اندازه گیری درب

سمت باز شدن درب

انتخاب سمت باز شدن درب برای این است که فضای منزل را مدیریت کنید. همه ی درب ها فارغ از مدل هایشان، به داخل باز می شوند و باید توجه داشت که فضای اضافه ای برای درب اشغال نشود. درب ها در دو مدل راست باز شو و چپ باز شو موجود هستند.

درب راست باز شو : فرض کنید بیرون درب خانه ایستاده اید. اگر لولا ها در سمت راست قرار گرفته باشند و درب بعد از باز شدن به راست حرکت کند درب راست باز شو است.

درب چپ باز شو : اگر بیرون خانه ایستاده باشید و لولا ها در سمت چپ قرار گرفته باشند و بعد از باز کردن، درب به سمت چپ حرکت کند. درب چپ باز شو است.

جهت بازشدن درب

دیدگاهتان را بنویسید