خرید درب ضد سرقت دیجی کالا کمی با خرید دیگر محصولات از این فروشگاه متفاوت است. بسیاری از ما بطور معمول مشتری digikala هستیم و برای مشاهده قیمت یک محصول در اولین فرصت به این فروشگاه سر می زنیم. در این مقاله به این موضوع می پردازیم که خرید درب ضد سرقت از بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران خوب است یا بد؟

همانطور که گفته شد در بسیاری از موارد ازجمله گرفتن قیمت درب ضد سرقت و خرید به دیجی کالا مراجعه می کنیم اما محصولی که در باره آن صحبت می کنیم کمی با دیگر محصولات متفاوت است. میخواهیم نقاط مثبت و نقاط منفی خرید یک درب امنیتی از بزرگترین مارکت پلیس ایران را بررسی کنیم.

خرید درب ضد سرقت دیجی کالا

آیا دیجی کالا کیفیت محصولات خود از جمله درب های ضد سرقت را بررسی می کند؟

digikala مانند آمازون یک مارکت پلیس است. این یعنی تولید کنندگان، وارد کنندگان و فروشندگان، محصولات خود را در این فروشگاه اینترنتی عرضه می کنند. آیا دیجی کالا وظیفه دارد کیفیت یک درب ضد سرقت ارائه شده توسط یک تولید کننده را بررسی کند؟

دیجی کالا کیفیت محصولات موجود در فروشگاه خود را را بررسی نمی کند اما اصالت محصول را بررسی می کند. این فروشگاه تلاش خود را برای جلوگیری از فروش محصولات تقلبی و فیک از یک برند معروف را انجام می دهد. اما اگر یک تولید کننده، محصول بی کیفیتی را تولید کند، دیجی کالا مسئولیتی در قبال کیفیت محصول آن تولید کننده ندارد و این مشتریان هستند که می بایست با شناخت کافی از تولید کنندگان، محصول مورد نیاز خود را تهیه کنند.

بگذارید راحت بگوییم اگر توقع تست کیفیت محصولات را از دیجی کالا داشته باشیم، این مجموعه می بایست بیش از 2 میلیون محصول موجود در این مارکت پلیس را از لحاظ کیفی مورد آزمایش قرار دهد و این امر از لحاظ اقتصادی غیر ممکن است.

دیجی کالا برای رفع این مشکل خدمتی ارائه می دهد به نام: ضمانت 7 روزه بازگشت کالا.

ضمانت 7 روزه دیجی کالا دردی را دوا نمی کند!

یکی از جذاب ترین خدمات دیجی کالا ضمانت 7 روزه کالا است. نویسنده این مطلب نیز دو بار از این خدمات استفاده کرده است و بسیار راضی است. اما چرا ضمانت 7 روزه دیجی کالا در مورد کالاهایی مانند درب ضد سرقت (درب اتاق، درب آپارتمان، درب حیاط، درب ضد آب و درب سرویس بهداشتی) دردی را دوا نمی کند؟

ضمانت 7 روزه دیجی کالا

برای استفاده از سرویس ضمانت بازگشت کالا می بایست محصول از لحاظ ظاهری تغییری نکرده باشد. زمانی که شما یک درب ضد سرقت را برای آپارتمان و یا خانه ویلایی خود خریداری و نصب می کنید، چهار چوب آن را به ساختمان خود جوش می دهید. بنابر این دیگر نمی شود درب را مرجوع کرد.

حتی اگر دیجی کالا محصول جوش داده شده را باز پس می گرفت، مشکلات دیگری نیز وجود می داشت که این امر را غیر ممکن می کرد.

مشکل دیگر این است که نصب درب ضد سرقت، خود هزینه قابل توجهی دارد. اگر بخواهید درب را مرجوع کنید و درب دیگری بخرید یک هزینه نصب خسارت دیده اید.

مسئله بعدی این است که از درب قبلی خودتان نیز نمی توانید استفاده کنید، زیرا اندازه چهارچوب ساختمان برای نصب درب ضد سرقت تغییر کرده است.

حالا کالا را مرجوع کنیم و چند روز بدون درب سپری کنیم تا محصول جدید برسد!

تمام این مسائل باعث می شود تا ضمانت 7 روزه دیجی کالا، درب ضد سرقت را شامل نشود و دردی را دوا نکند.

قبل از خرید از دیجی کالا، قطعات درب ضد سرقت بشناسید.

فرقی نمی کند اگر از هر فروشگاه دیگر یا دیجی کالا می خواهید درب ضد سرقت خریداری کنید، می بایست قطعات آن را به خوبی بشناسید تا تصمیم درستی بگیرید.

شما زمانی که یک موبایل می خرید درباره تمام قطعات آن مانند قدرت دوربین، رم و میزان باتری تحقیق می کنید. حالا مگر می شود برای امنیت خود قطعات مهم درب را نشناسید و ندانید این محصول چه میزان امنیت را برای خانه شما ایجاد می کند؟

به همین دلیل ما در پایین صفحه فروش درب ضد سرقت تمام قطعات مهم امنیتی را به صورت نوشتار و فیلم آموزشی توضیح داده ایم. بنابر این قبل از خرید، اطلاعات خود را افزایش دهید.

اگر اطلاعات خود را درباره قطعات افزایش داده اید، تازه می توانید از جدول مشخصات فنی در دیجی کالا استفاده کنید.

چگونه بفهمیم مشخصات فنی یک محصول در دیجی کالا صحیح است؟

تمام محصولات در دیجی کالا دارای یک جدول مشخصات فنی هستند. در این جدول، مشخصات فنی محصول به تفکیک ذکر شده است.

در محصول درب ضد سرقت، مشخصات فنی مانند: ضخامت فلز چهارچوب، عرض چهارچوب، اسکلت داخلی (شبکه بندی فلزی)، ضخامت ورق سرتاسری، نوع قفل و دیگر موارد ذکر شده است.

باید توجه داشته باشید که این جدول مشخصات فنی، توسط تامین کننده محصول نوشته می شود، نه مسئولین دیجی کالا.

حالا سوال اصلی این است که از کجا بفهمیم مشخصات و اطلاعات ذکر شده از طرف یک فروشنده درب ضد سرقت در دیجی کالا صحیح است؟ از کجا معلوم که این مشخصات دروغ نباشد؟

حقیقت این است که در مورد درب های ضد سرقت امکان راستی آزمایی وجود ندارد و مشتریان نمی دانند که فروشنده در مورد محصول خود راست گفته یا دروغ.

برای راستی آزمایی می بایست این کالا بطور کلی باز شود و قطعات داخلی آن توسط یک متخصص بررسی شود، که این امر امکان پذیر نیست.

اما برای تصمیم گیری بهتر و درک صحیح از کیفیت محصول، دیجی کالا فکر دیگری کرده است، بخش نظرات خریداران ایده بسیار خوبی است.

آیا می توان به نظرات خریداران در digikala کالا اعتماد کرد؟

بخش نظرات در دیجی کالا یکی از مهمترین بخش هایی است که می بایست قبل از خرید آن را مطالعه کنید.

در این بخش برخی کاربران به صورت تخصصی توضیحاتی را ارائه کرده اند که بسیار مفید است. همچنین نظرات منفی و مشکلات موجود در کالا های خریداری شده به خوبی در این بخش منعکس می شود. اما آیا بخش نظرات مشکل را در خرید درب ضد سرقت حل می کند؟

چند نکته را باید در زمان خواندن نظرات مدنظر قرار دهید:

  1. بسیاری از فروشندگان برای یک یا دو بار محصول خود را خریداری می کنند تا بتوانند به عنوان خریدار در این بخش برای محصول خود کامنت مثبت بگذارند. بنابر این اگر یک محصول دارای یک یا دو بازخورد مثبت است، آن ها را در نظر نگیرید.
  2. زمانی به بازخورد های این بخش اعتماد کنید که تعداد کامنت ها بالا باشد. هرچه میزان نظرات برای یک محصول بیشتر باشد، بیشتر می شود به نظرات اعتماد کرد.
  3. نظرات کاربران در مورد درب ضد سرقت هیچ گاه نمی تواند قابل اعتماد باشد. زیرا آن ها فقط می توانند ظاهر محصول و کارایی ظاهری آن را درک کنند. امنیت محصول و قطعات داخلی آن هرگز توسط خریداران و مردم عادی قابل راستی آزمایی نیست!

نظرات مردم در دیجی کالا

در دیجی کالا امکان مشاوره تخصصی تلفنی وجود ندارد اما آیا این مهم است؟

زمانی که شما میخواهید یک محصول تخصصی بخرید، امکان مشاوره تلفنی می تواند بسیار مفید باشد. اما دیجی کالا این امکان را ندارد، این مسئله چقدر اهمیت دارد؟

در مورد درب ضد سرقت مسائلی مانند چگونگی نصب، راهنمایی برای سفارش صحیح ابعاد و دیگر موارد تخصصی بسیار مهم است. اما اگر میخواهید از فروشنده در مورد کیفیت محصول بپرسید، باید بگویم هیچ فروشنده ای به شما نمیگوید: محصول من از امنیت کافی برخوردار نیست!

بنابر این، این امکان فقط در مورد راهنمایی های کلی بسیار مطلوب است.

درب ضد سرقت ترک دیجی کالا

در حال حاضر که این مطلب نوشته می شود، درب ضد سرقت ترک جزو محصولات دیجی کالا نیست.

اما اگر به دنبال درب ضد سرقت ترک اصل هستید باید بگوییم تولیدات کشور ترکیه نیز مانند تولیدات کشور ایران و چین دارای محصولات با کیفیت و بی کیفیت است.

اگر به دنبال محصولی از کشور ترکیه هستید که از برند معتبر و کیفیت خوب برخوردار باشد، می بایست به دنبال محصولی باشید که قیمت آن حداقل 800 دلار باشد.

محصولات ارزان کشور ترکیه که در ایران بسیار زیاد شده است، از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

نتیجه گیری

دیجی کالا موفق ترین فروشگاه اینترنتی ایران است و می توان گفت در 90 درصد از محصولات می توان به این فروشگاه مراجعه کرد و یک خرید خوب داشت.

اما در 10 درصد از محصولات مانند درب ضد سرقت، آپارتمان، ضد آب و دیگر موارد، نمی توان به سادگی از بزرگترین مارکت پلیس ایران استفاده کرد.

اگر می خواهید از موفق ترین فروشگاه اینترنتی ایران خرید کنید، می بایست از پیش با برند ها و تولید کنندگان آشنا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید